«Я пишу, як живу»

Ukraine, Киев 16 December | 17:00

In Ukrainian

Ірена Карпа — українська письменниця, співачка, журналістка, телеведуча.

Народилася у Черкасах. Мешкала з родиною спочатку в Івано-Франківську, потім у Яремче — невеликому містечку у Карпатах. Там вчилася малюванню у школі мистецтв.

1998 — вступила до Київського національного лінгвістичного університету на відділення французької філології.

З 1999 є солісткою й авторкою текстів гурту «Фактично самі» (з 2007 — «Qarpa»), музика якого становить суміш індастріалу, панк-року, хардкору та психоделічного тріп-хопу.

Друкувалася у часописі «Четвер». Перша книжка — «Знес Паленого» (Івано-Франківськ, 2000, повість «50 хвилин трави», оповідання «Сни Ієрихона» тощо). Ці ж твори разом з оповіданням «Ґанеша і Синкопа» та т. зв. «інтерактивним» романом «Полювання в Гельсінкі» склали видану 2004 року книгу «50 хвилин трави» (видавництво «Фоліо»).

Закінчивши навчання (2003), отримала магістерський ступінь з іноземної філології за спеціалізацією «англійська та французька мови, зарубіжна література». Протягом року подорожувала Південно-Східною Азією, наслідком чого став роман «Фройд би плакав» (вид-во «Фоліо»).

2005–2008 — працювала ведучою на телебаченні (канали «ICTV», «Інтер», з вересня 2007 року по серпень 2008 року — «MTV Ukraine»).

4-ю її книгою став роман «Перламутрове порно» (2005, вид-во «Дуліби»), 5-ю — роман «Bitches Get Everything» (2006, вид-во «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»»).

2006 — спробувала себе як акторка («Аутизм», реж. О.Анпілогов, Україна; «Компот», реж. А.Якушенков, Росія) та режисерка короткометражного кіно «Kyiv. Limited Edition».

Знімається в еротичних фотосесіях для журналів «Playboy», «Penthouse», «FHM».

17 травня 2008 року одружилася з київським журналістом і письменником Антоном Фрідляндом.

13 вересня 2008 року на Львівському Форумі видавців презентовано книгу «Добло і Зло» (вид-во «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»»).

На початку 2009 року книжку «Добло і Зло» визнано книжкою-невдахою року — вона здобула приз «Золота булька». Водночас, за рейтингом читачів журналу «Кореспондент», книга «Добло і Зло» ввійшла до десятки найкращих українських книг 2009 року.

Розлучившись з першим чоловіком Антоном Фрідляндом восени 2009 р., вдруге вийшла заміж за американського фінансиста Нормана Пола Генсена. 17 серпня 2010 р. у них народилася донька, яку назвали тибетським ім'ям Корена-Джіа. 30 липня 2011 року в Барселоні народила другу доньку.

Попри досить молодий вік Ірена Карпа не вважає себе молодою письменницею, бо літературною працею займається вже не перший рік.

З 6 жовтня 2012 веде програму «Наші в Раші» на Новому каналі. Програма присвячена російським зіркам шоу-бізнесу, які походять з України.

20 грудня 2012 року разом з гуртом «Qarpa» виступила на розігріві Мериліна Менсона в Києві.

2013 року стартував інтерактивний проект письменниці під назвою «Мої жінки». Цей проект було створено, аби жінки могли поділитися своїми історіями з іншими. Незабаром світ побачило однойменне періодичне видання.

Згодом, у 2014 році жінка розлучаються з чоловіком американцем. Розрив стосунків спричинила байдужість Пола до подій на батьківщині письменниці, та небажання піклуватися про дітей у неспокійний та небезпечний час, коли їх матір брала участь у подіях «Революції гідності».

У тому ж 2014 році вийшла друком ще одна книга письменниці «Baby travel. Подорожі з дітьми або, Як не стати куркою»

Ірена Карпа є авторкою сатиричного мультсеріалу, який різко критикує чинну російську владу та стан суспільства на Сході нашої країни. Мультики про «ватніків» набули шаленої популярності у мережі наприкінці 2014 року.

У 2015 році декілька творів письменниці увійшли до збірки «Волонтери. Мобілізація добра» Також збірка містить твори таких відомих українських авторів, як С. Жадан, І. Роздобудько, А. Любко та інші.

  • By rate
  • By time
H B

Ти пишеш книжки і статті, співаєш, виховуєш двох донечок, а віднедавна ще й стала дипломатом - як ти все встигаєш? Поділись своїм секретом тайм-менеджменту, будь ласка)

Halia Babych

10:25 14 Dec 2015

Поки що я сама б рада була навчитися ідеального тайм-менеджменту. Або хоча б устигати робити найважливіше так, аби, наприклад, не боіла спина і ставало часу поїсти щось, окрім їжі з коробочки) але поки то в мене адаптація. Думаю, секрет ще й в тому, аби виділяти час на себе. Йога - прекрасний варіант, допомагає доати стрес..)

Ірена Карпа

18:40 16 Dec 2015

K L

Яка Ваша порада стосовно жіночої свободи? Наскільки важливо мати чоловіка і як поєднувати особисту свободу з заміжжям?

Katerina Levik

16:01 16 Dec 2015

Щойно он написаа статтю на цю тему в "Boom plus Tv", український глянець. коли чоловік мудрий, він прислухається до жіночих потреб. головна з них - свобода вільно творити і мати час для себе7 навіть самій прогуляися чи поїхати десь на природу чи в інше місто з подругою. Мудрий чоловік таке розуміє і довіряє жінці. А деспотизм до добра ще нікого не довів.

Ірена Карпа

18:41 16 Dec 2015

Добрий вечір, Ірено!
Скажіть, будь ласка... Чому саме Париж?

Так склалися обставини. Та й французька у мене вивчена ще зі школи. Хоча так - років зо три тому я б собі й припустити не могла, що буде саме Париж. Але ж це не назавжди. Я неймовірно скучаю за домом, і ніколи його не залишу "з кінцями".

Ірена Карпа

18:43 16 Dec 2015

Добрий вечір! Добре пам'ятаю своє знайомство з вашою творчістю - до мене потрапила випадково Ваша книжка "50 хвилин трави", з того часу багато прочитаних Ваших творів.
Згадую подив, від того що ж там було написано про автора : "23 роки, проживе ще невідомо скільки через свій не вельми певний спосіб життя", "сиджу вечорами, плету макраме" та "Ірена просто НЕ каже правди".
23 роки - це спосіб бути іншою чи таки Ірена казала правду, вона така є?)

Yulia Bits

14:20 16 Dec 2015

ну так, ось зараз майже восьма вечора і я, здається, нічого не їла, крім кави. Це не вельми повний спосіб життя, але я виправлюся. Хочу жити довго-довго, стати бабусею і пекти штруделі. А ще не припиняти писати, жити в горах і надихати всіх інших бабусь насолоджуватися життям. Правда, макраме я так і не навчуся плести - так що да, брехала, падлюка))

Ірена Карпа

18:45 16 Dec 2015

"Фройд би плакав" ... Дякую за цю книгу! книжки нам трапляються у потрібний час для прочитання і вона особливо мені близька. Шедеврально.
Цю книгу називали однією з найвідвертіших книжок в українській літературі.Чи не докучав/турбував/викликав сумніви у вас осуд вашої творчості за таку відвертість, прямоту ? як ставлення людей до цього впливало на вас, якщо впливало ?

Yulia Bits

14:29 16 Dec 2015

так, реакція часто бувала гострою. але я не бачу сенсу пистаи по-іншому, щось припудрюючи чи намагаючись здатися кращою, ніж я є насправді. завжди кажу людям, котрих обурюють мої книги: ок, я поважаю ваш вибір, ви головно читайте - письмеників он як багато є різних. і без матюків, і з. і хороших, і "прохдних". вибирайте - ніхто ж нікого не змушує. зато мої читачі, ті, що зрозуміли і прониклися - вони на вагу золота.

Ірена Карпа

18:48 16 Dec 2015

Франція у вашому житті ще з 1998 року, чому ви тоді обрали саме французьку філологію ? Можливо саме література вплинула на вас, чи якісь інші фактори?

Yulia Bits

14:36 16 Dec 2015

гм... це був той університет, котрий мені в принципі не шкода би було кинути, якщо захочу геть серйозно зайнятися мистецтвом. Але от взяла і дотягла якимось чудом і до магістратури з червоним дипломом. дивина)

Ірена Карпа

18:50 16 Dec 2015

Щодо особистого... Україномовна письменниця,, активістка Майдану, допомога АТО.... і тут такий резонанс щодо ваших нових стосунків, що ніяк не вкладається багатьом у голови. Деякі змі кажуть про те що ви просто колеги, деякі пишуть про очікування офіційного підтвердження про стосунки. Вашого офіційного коментарю нема (чи може я не бачила?), чи особисте нікого не стосується ?

Yulia Bits

14:53 16 Dec 2015

та не, нема в нас ніякого роману. але син спільний є - Ватнік із мультика)

Ірена Карпа

18:51 16 Dec 2015

Щодо літературних вподобань!!! Кого найбільше з класиків ви полюбляєте, які твори для вас найулюбленіші ? І ким зачитуєтесь з сучасних письменників?

Yulia Bits

14:54 16 Dec 2015

зараз просто сплю з Ремарком. чудовий в українському перекладі від КСД. раджу.

Ірена Карпа

18:51 16 Dec 2015

Чи було колись в планах створити щось типу "трициліндрового двигуну любові" , де одним з авторів є Карпа? ("Декамерон" ми не рахуємо )))))

Yulia Bits

14:57 16 Dec 2015

зараз в Жадана і Фозі крута ідея є. не буду спойлером -- але участь я беру.

Ірена Карпа

18:52 16 Dec 2015

переїзд до Парижу! Як Ви там, як склався переїзд? (наші там про це багато говорять і радіють (з перших вуст) .

Yulia Bits

15:05 16 Dec 2015

)) клас. я тут лише тиждень. трохи адаптуюся і з усіма нашими і "їхніми", хто симпатизує україні, влаштую паті - обговоримо практичні питання в тому ж числі;

Ірена Карпа

18:53 16 Dec 2015

You may also like